Dodany: 2011-09-30 12:04:43

Czy niepełnosprawni mają szansę na prawo jazdy Prowadzenie samochodu przez osoby niepełnosprawne obecnie to ogromne możliwości osiągnięcia znacznie lepszej sytuacji materialnej aniżeli miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy to w szkoleniach na prawo jazdy Poznań mogły brać udział jedynie osoby w pełni zdrowe.

 

Obecnie coraz częściej szkoły nauki jazdy są w stanie zapewnić osobom niepełnosprawnym warunki, w których będą mogli nauczyć się prowadzenia pojazdu. Co więcej – większość pojazdów, którymi będą się poruszać podczas szkolenia może być dostosowana do ich stanu zdrowia.

 

Obecnie nie dziwi nikogo osoba nie posiadającą kończyn, która prowadzi pojazdy. Warunkiem ubiegania się o prawo jazdy Poznań w ich przypadku jest pozytywna opinia lekarska na temat ich ogólnego stanu zdrowia pozwalającego prowadzić określoną grupę pojazdów. W każdym przypadku najważniejsze znaczenie przypisywane jest zdolności widzenia na dalekie odległości. Sprawdzenie pola widzenia może jednak leżeć już nie w gestii lekarza badającego kursantów. Osoba niepełnosprawna, chcąca ubiegać się o prawo jazdy Poznań musi dokonać badania we własnym zakresie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy niepełnosprawni mają szansę na prawo jazdy
Nick: